15 січня стартує збір заявок від архітектурних бюро та університетів до участі в урбаністичному Хакатоні “100 ідей для міст” від IRS
З 15 січня по 15 лютого 2024 року сотні університетів та архітектурних бюро з України та світу отримують офіційне запрошення та інструкцію від проєкту з відновлення українських міст «IRS»(Інновації. Реконструкція. Суспільство) щодо участі в Хакатоні «100 ідей для міст». Призовий фонд складає 15 тисяч доларів, а також промоцію та подальше партнерство.
Що таке Хакатон «100 ідей для міст»?
Хакатон «100 ідей для міст» – це ініціатива, спрямована на розробку та реалізацію інноваційних архітектурних ескізних рішень для відновлення міст України, в першу чергу – інфраструктури.
У Хакатоні беруть участь архітектурні бюро України та світу і провідні українські та міжнародні заклади вищої освіти в напрямку містобудування, архітектури, будівництва, інженерних напрямків тощо. А також міста, які надають свої технічні завдання та вихідні дані.
У рамках Хакатону учасники на підставі технічних завдань та вихідних даних від українських громад розробляють і презентують проекти відновлення конкретних міських районів, об’єктів, систем інфраструктури. Нагадаємо з 15 грудня 2023 року по 15 січня 2024 року українські міста подали запити до IRS. Громади потребують оновлення центральних зон, рекреаційних просторів, стадіонів, шкіл та медичних закладів і т д. Після розробки на конкурсній основі ескізних пропозицій – будуть обрані переможці.
Хто організатори проекту ?
IRS – проєкт з відновлення українських міст з числа 200 архітекторів «Інновації. Реконструкція. Суспільство».
Клуб Мерів України — єдине об’єднанн мерів України, яке прагне сприяти економічному розвитку України.
Реєстрація для університетів та архітектурних бюро
Прийом заявок триває з 17 січня по 15 лютого 2024 року (кількість відібраних заявок лімітована, тому після 150 заявок – інші будуть відхилені). Щоб ознайомитись із запропонованими об’єктами і обрати той, над яким ваша команда буде працювати(максимум 1 команда на 1 проєкт) – перейдіть за посиланням до Таблиці із описом проєктів
Українською мовою:
Проєкти Хакатону “100 ідей для міст”
Англійською мовою:
Projects Hackaton “100 ideas for the cities”
Після цього заповніть гугл форму та оберіть проєкт у відповідному розділі анкети (орієнтуйтесь на номери проєктів):
Українська мова: https://forms.gle/FkWBAEZbFSue35B4A
Англійська мова: https://forms.gle/aXYG4z4tey5F3HWZ6
Після заповнення гугл форми (заповніть всі обов’язкові поля і натисніть “Надіслати”)
на email контактної особи протягом 3 робочих днів прийде лист із подальшими інструкціями.
БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ про реєстрацію та призовий фонд НА НАШОМУ ОФІЦІЙНОМУ САЙТІ https://irsua.org/event/hakaton/
Групи на фейсбук:
для Архітектурних бюро: https://www.facebook.com/groups/352850067517952
для Університетів: https://www.facebook.com/groups/1562597917908320/
Скільки триватиме Хакатон?
Терміни:
Подання заявки від міст: до 15.01.2024 до 12.00.
Положення проєкту на сайті IRS
Подання документації від міст та підписаного завдання на проектування (зразок додається) – до 15.02.2024.
Подання заявки на участь університетами та архітектурними компаніями: 17.01.2024 – 15.02.2024
Протягом цього місяця відбудеться ряд презентацій проєкту для Університетів та архітектурних бюро.
Проведення установчої сесії для пояснення питань – 16.02.2024
Розробка проектів командами: 20.02.2024 – 15.04.2024
Проміжкова зустріч/презентація проєктів що в розробці- 22.03.2024
Вибір переможців:
– півфінал 28.04.2024
– фінал 10.05.2024
Оголошення переможця: Форум та презентація в Київській області: 20.05.2024
Які проєкти будуть розроблятися в рамках Хакатону?
Соціальна інфраструктура: Проєкти, спрямовані на відновлення важливих соціальних об’єктів: лікарні, школи, дитячі садочки, спортивні та житлові комплекси таке інше;
Громадські простори: Парки, сквери, ростори для молоді та людей похилого віку, культурних заходів, освітні заклади та інше;
Просторовий напрям: Проекти, орієнтовані на ефективне використання міського простору та його оптимізацію. Стратегічний розвиток територіальної громади, міста: індустріальні парки, економічні ініціативи, розв’язки, сміттєсортувальні лінії і т д.
Який продукт в кінці мають надати університети та архітектурні бюро?
Ескізний проект. Деталі та умови в документі “Положення” на офіційному сайті IRS.
Як подати документи від університетів та бюро на участь?
Такими документами для Університетів та архітектурних бюро є :
– список учасника/ків проектної групи, у якому вказуються прізвища, імена, по-батькові виконавців, електронні адреси, номери контактних телефонів, поштові адреси кожного учасника команди;
– скан-копія довідки з університету, підписана Куратором групи(або іншою особою), про утворення командної групи та рішення про участь у Хакатоні;
– дані Куратора команди (якщо є куратор) із зазначенням ПІБ українською(або англіською) мовою, е-mail, мобільного телефону, посади, наукового ступеню.
Провідні партнери та спонсори:
WZMH Architects, провідне архітектурне бюро з Канади, що вже втілил в Україні серію хакатонів під патронажем МОН, де партнерами були: Sparkbird, Kingspan, Autodesk, UA IT Hub, Stephenson Engineering, HRA, QUASAR consulting group, Bessant Pelech Associates Inc.
Thought – чилійська архітектурна компанія із досвідом відбудови міст після руйнівних землетрусів, що вже втілила хакатон з відбудови одного з найбільш постраждалих міст в Україні залучивши десятки міжнародних університетів.
Товариство «Відважних» – група будівельних компаній з досвідом понад 10 років: 18 житлових комплексів, в яких вже проживає 10 тисяч мешканців. Це ЖК з високою якістю будівництва та кращою внутрішньою інфраструктурою. Підприємство задало відважні стандарти, які змінили підходи в роботі більшості конкурентів.
Інвестиційна група “Molodist” – повний пакет документів, використання якісних матеріалів для будівництва, оптимальні планування, зручні розташування ЖК, сучасні дизайнерські рішення в оформленні фасадів, під’їздів, стильне облаштування прибудинкових територій, відмінно розвинена інфраструктура комплексів, концепція «місто в місті».