Відбулась заключна у цьому році Експерт-сесія Клубу Мерів на тему: «Цифрова екосистема управління відновлення DREAM та її переваги для громад» - розміщення проектів та отримання фінансування на практиці

Інформативна та лаконічна. Саме такою була Експерт-сесія Клубу Мерів 21 грудня. Спікер Нестуля Віктор, Керівник Проєктного офісу DREAM, розповів про платформу DREAM як комплексе ІТ рішення – цифрову екосистему з відновлення.

Віктор зазначив, що у Реєстрі пошкодженого і зруйнованого майна станом на сьогодні вже більше 256 тисяч офіційно внесених об’єктів. За останніми підрахунками 411 млрд доларів нам потрібно буде для відбудови і ця цифра іще виросте у лютому 2024 року.

DREAM є важливим елементом наскрізної концепції цифровізації відбудови, вже з’єднана з реєстром пошкодженого і зруйнованого майна, постійно вдосконалюється і розширюється.

Враховуючи принцип Build Back Better, DREAM планує також використовуватись для проектів розвитку, а не тільки відбудови.

Після проведеного тестування, станом на сьогодні вже зареєстровано 494 органи управління зареєстровано у DREAM, з них 270 громад, які завели хоча б один проект.

Платформа містить у першу чергу інвестиційний профіль громад, який є дуже корисним та інформативним для потенційних інвесторів. Також у системі громади можуть створювати свої проекти, де буде видно весь життевий цикл згідно міжнародних стандартів. Також у майбутньому для отримання бюджетного фінансування планується всі проекти створювати саме у DREAM.

Загальнонаціональний банк проектів -це масштабна мета DREAM.

Залучення громадськості на місцевості, а також для просування громади за кордоном для залучення коштів -це одні із цілей, які ставить перед собою DREAM.

У напрямку фінансування проектів, DREAM впроваджує інтеграцію міжнародних партнерів, координацію мультидонорської платформи, вже реєструються профілі міжнародних партнерів і планується відображення і функціонал подачі заявок у різних програмах фінансування. Зокрема, як приклад, на наступний рік планується через DREAM фінансуваня проектів укриттів та харчоблоків на 4 млрд. грн. з усім процесом від подачі заявки до реалізації проектів. Тобто DREAM буде структурованим інструментом інформування про всі можливості фінансування проектів, які громади будуть реєструвати у на пратформі.

Також DREAM є інструментом електронної демократії через залучення громадян, зовнішньої експертизи, моніторинг проектів.

У планах -система ризик-менеджемнту для різних груп користувачів.

Платформа передбачає крім української і інші мови, тому буде зручною для міжнародних партнерів.

DREAM-академія -центр компетенції користувачів уже працює і готуються кілька онлайн курсів.

Для багатьох міжнародних партнерів DREAM уже є платформою, через яку вони працюють з проектами, зокрема GIZ, U-LEAD та ін.

Служба підтримки DREAM є у телеграм та у Фейсбук з метою швидкого реагування на всі питання та проблеми.

Спікер продемонстрував платформу на прикладі Бородянки, зокрема проекту, який уже профінансований.

Пратформа є зразком довіри і прозорості і будь-який платник податку як України, так і країни партнерки (приклад Литви, яка відновила садочок в Ірпіні) може отримати відкриті дані щодо будь-яких проектів.

Представники Ірпінської та Тростянецької громад, які вже є користувачами DREAM, розповіли про свій досвід та висловили слова подяки всій команді за чудову роботу.

Відео запис Експерт-сесії можете переглянути  YouTube каналі

Презентацію можна переглянути за посиланням

Форма пропозицій щодо покращення модуля DREAM Аналітика

Чат-бот цифрової екосистеми для підзвітного управління відновленням DREAM

З питаннями також можна звертатись за електронною адресою

info@dream-office.org

Нагадуємо, що участь у заході та повний доступ до матеріалів експерт-сесій і відеозаписів є тільки у членів Клубу Мерів – голів міст та громад, а також їхніх команд.

Якщо Ви є головою міста чи громади, але ще не є членом Клубу Мерів – перейдіть за посиланням та зареєструйтесь

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *