Міжнародна конференцію мерів ACT NOW в Брюсселі
Нещодавно на запрошення фонду імені Гайнріха Бьолля мер Славутича та Віце-президент Клубу Мерів Юрій Фомічев відвідав міжнародну конференцію мерів ACT NOW в Брюсселі.
Складна логістика вартувала цієї зустрічі.
Символічно, що саміт співпав з днем, коли Європейська комісія рекомендувала Раді Європи розпочати перемовини щодо вступу України в ЄС.
Участь громад в таких зустрічах дуже важлива. Це допомагає розвивати горизонтальні зв’язки муніципалітетів України і Європи.
Від культурних обмінів, партнерських проектів, освіти – до процесів відбудови.
Вступ до ЄС – це не тільки про спільні цінності, а й про інтереси, які потрібно враховувати та балансувати.
І тут наші українські міста і громади мають і можуть адвокувати Україну, аргументувати наші інтереси в діалозі з партнерами, саме громади зможуть довести важливість, актуальність наших потреб та відшукати спільні точки перетину інтересів з сусідами, переконувати саме суспільство європейських країн, що Україна посилить Європу і точно має право бути її частиною.
Україна – безпека Європи.
Завдяки спілкуванню громад наш спротив стає зрозумілим світу, стає історією, що має обличчя.
Так само наша освіта, бізнес демонструє потенціал: зустрічі, спорт, обмін – все це працює, наживо відкриваючи Європі справжню Україну.
Друга складова конференції – відбудова України.
На конференції презентували платформу DREAM – державна цифрова екосистема управління відновленням.
Аналітичний модуль, який фактично в режимі дешборду допомагає відслідковувати проекти – джерело фінансування, стан виконання робіт, тощо.
Платформа дозволить не тільки максимально прозоро звітувати, а й шукати партнерів для фінансування, технічної допомоги.
Унікальний інструмент, думаю він здивує Європу не менше ніж наша Дія.
З одними з організаторів зустрічі – Німецьким товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ведемо проект утеплення Славутицького ліцею.
Вдалось безпосередньо поспілкуватись з директором GIZ Ukraine, паном Даніелем Буше та актуалізувати потреби проекту, враховуючи стан громад під час повномасштабної війни.
Одна з головних тез, меседжей зустрічі – прозорість відбудови.
Тому участь мешканців міста, громадських організацій вкрай потрібна. Розвиток на місцях без цього неможливий. Локальні інституції моніторингу, співучасті – це актуальність потреб, довіра, ефективність використання ресурсів й по-справжньому європейський підхід.
Зелена енергетика.
Європейська Зелена Угода (European Green Deal) – набір програм, в яких закріплено головні засади та принципи найбільших досягнень ЄС в сфері екології.
Для нас це може стати справжнім драйвером зростання. Не наздоганяти, а крокувати разом з розвиненими економіками.
Енергозаощадження, зелена енергетика, диверсифікована генерація – все це може відкрити ринки збуту місцевому бізнесу. Бізнес рухає громади і краще робити це разом з європейським.
Готуватись до майбутнього вже зараз.
Важливий саміт.
Як можливість розповісти світу про Україну, її потреби й потенціал.