14-15 листопада відбулась міжнародна виставка-конференція “Rebuild Ukraine”
Голова Експертної Ради Клубу Мерів Чуфістова Юлія змогла відвідати міжнародну виставку-конференцію “Rebuild Ukraine” у Варшаві, яка цього разу вже вдвічі більша за лютневу. Це свідчить не про спад, а про зростання інтересу до України.
Основною метою конференції “Rebuild Ukraine” є залучення міжнародного фінансування для відновлення українських громад, сприяння підприємствам енергетичної галузі України у реалізації відновлення об’єктів критичної інфраструктури, які постраждали внаслідок військової агресії, а також залучення інвестицій у міста та регіони України, які сьогодні підтримують мільйони переміщених сімей та мають привабливі інвестиційні можливості.
Велика кількість компаній з Америки, Канади, Швеції, Фінляндії, Данії, Норвегії, Нідерландів, Італії, Румунії, України та інших країн прийняли участь або відвідали захід цього разу. Всього представлено 22 національні павільйони, у ній брали участь 579 компаній, зокрема 554 іноземні і 25 українських.
Усі вони хочуть зробити свій внесок у відбудову України та вести бізнес з Україною. Але за результатами наших переговорів як з представниками бізнесу, так і з представниками державних установ, ні у представників країн, ні у бізнесу немає чіткої дорожньої карти, як це краще зробити.
Близько сотні муніципалітетів, які відвідали виставку, представили проекти відбудови, що добре для українців, але міжнародний бізнес хоче бачити можливості для взаємовигідної співпраці. Саме наша група організації та компаній, яка утворилась навколо Клубу Мерів внаслідок вже майже дворічної активної роботи, може результативно закрити цей геп.
Найбільше були раді відвідати прекрасний павільйон Нідерландів NL і побачити спеціального посланника Родеріка ван Шревена, директора програми відновлення та реконструкції України Роберта-Яна Зігерта та Нідерландське агентство підприємств (RVO), з якими ми активно співпрацюємо.
На наш погляд, поки інші країни не можуть визначитись як підтримати бізнес співпрацю з Україною, нідерландська програма субсидій від Ukraine Partnership Facility (UPF) є найкращою ідеєю серед європейських країн, як допомогти Україні, тому що в той же час ця програма фінансує та стимулює голландський бізнес. Ми вже працюємо з голландськими партнерами над кількома заявками, які можуть зробити дуже великий внесок у відновлення України.
Що з важливого хочеться відмітити цього разу. Міністри енергетики кількох європейських країн запевнили, що допомагатимуть Україні в умовах російської агресії, а бізнес цих країн зацікавлений в участі щодо післявоєнної відбудови України
Як зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко, сьогодні історія України і є “історією сміливості й історією можливостей”. За його словами, в умовах російської агресії Україна змінює правила гри на європейському енергетичному ринку. За його словами, європейський бізнес, який інвестує в енергетику не повинен боятися діяти і робити кроки щодо співпраці з Україною вже зараз.
“Навіть якщо ви сумніваєтеся, чи входити на український ринок під час війни, то українська сторона зробить все можливе, аби забезпечити вас усією необхідною документацією, усім необхідним для ведення бізнесу. Ви маєте бути готовими до дій вже наступного дня після завершення війни, а не зволікати, витрачаючи час на період після війни”, – наголосив Галущенко.
Своєю чергою міністр з питань клімату, енергетики та комунальних послуг Данії Ларс Огор Меллер зазначив, що потрібно підтримувати Україну і її енергетичну систему в умовах війни. Він підкреслив, що Данія є надійним партнером, країна зараз збирає інформацію про напрямки необхідної підтримки України. Він нагадав, що нещодавно Копенгаген виділив 40 млн євро на потреби відбудови України, зокрема на закупівлю мобільних опалювальних бойлерів для Миколаєва, а також ремонт його централізованої системи опалення.
Міністр міжнародного співробітництва та зовнішньої торгівлі Швеції Йохан Форсселл зазначив, що підтримка України залишається серед пріоритетів шведського уряду. За його словами, уряд Швеції розробив стратегію співробітництва у сфері відбудови та реформ в Україні на 2023-2027 роки, яка передбачає спрямування значних коштів на проєкти з відновлення України.
Він зауважив, що співпраця з відбудови України відкриває для шведського приватного бізнесу широкі можливості, підкресливши, що це “win-win історія”, яка може бути взаємовигідною для обох сторін.
1 Comment
Киливник Володимир Петрович
17 November, 2023Признателен Вашей команде,Юлия Геннадьевна,за возможность принять участь в відбудові України .