Бізнес після деокупації

За 2,5 року повномасштабної війни проти російського агресора малий та середній бізнес Тростянецької міської територіальної громади залишається активним учасником боротьби за незалежність України. Навіть в умовах війни бізнес працює, платить податки та дає ресурс для продовження оборони.
Під час окупації 25 об’єктів бізнес-інфраструктури громади було повністю зруйновано та 29 зазнало пошкоджень.
Виробництво промислової продукції Тростянецької міської ТГ представлено 7-ма підприємствами, а саме:
- ПрАТ «Монделіс Україна»,
- ТОВ «Якобс Дау Егбертс Україна»,
- ТОВ «Дека-хліб»,
- ТОВ «ТД «Ельдорадо»»,
- ДП «Тростянецьке лісове господарство» ДП «Ліси України»,
- ДП «Тростянецький агролісгосп»,
- ТОВ «ЛТЕК 17».
Вказані підприємства були пограбовані та частково зруйновано під час окупації міста Тростянець. Проте, незважаючи на значні збитки керівництвами зазначених підприємств було прийняте рішення про реінвестування в розвиток виробництв, при цьому за досить швидкий час всі вони частково відновили роботу та відповідно забезпечують робочими місцями місцеве населення.
Так ПрАТ «Монделіс Україна» та ТОВ «Якобс Дау Егбертс Україна» увійшли до топ-1000 найбільших українських компаній за доходами. За даними ресурсу Youcontrol Market у 2023:
- ПрАТ «Монделіс Україна» - 6 177 776 000 гривень
- ТОВ «Якобс Дау Егбертс Україна»- 4 151 808 000 гривень
ТОВ «ТД «Ельдорадо»» (виробництво продуктів борошномельно-круп'яної промисловості).
Під час окупації ТОВ «ТД «Ельдорадо»» фактично врятувало тростянчан від голоду. Продовольчі магазини були розграбовані російськими окупантами і мародерами та пошкоджені через бойові дії. Працівники підприємства ризикуючи життям безкоштовно роздавали складські запаси борошна, це врятувало Тростянець від продовольчої кризи. З цього борошна не байдужі тростянеччини випікали хліб і також безкоштовно раздавли його населенню.
Через тиждень окупації контроль над підприємством було втрачено. Під час панування на підприємстві російських окупантів було зіпсоване обладнання, техника, розграбовані офісні та складські приміщення, близько 100 тн готової продукції було викрадено, загальна сума збитків нанесених підприємству склала близько 3 млн. гривень. Відновлювати підприємство почали майже з перших днів звільнення Тростянця від окупації, вже в середині квітня 2022 року на підприємстві запустили виробничий процес. На сьогодні підприємство повнстю відновило довоєнні об’єми виробництва продукціїї.